12 634-06-68

ul. Krowoderskich Zuchów 19/83, 31-271 Kraków

Metoda Neurac

Rehabilitacja Kraków » Usługi » Kinezyterapia

Metoda Neurac

Neurac

Metoda Neurac

Metoda Neurac – reedukacja nerwowo – mięśniowa, system diagnostyki i leczenia na urządzeniu Redcord, W tej metodzie wykonuje się ćwiczenia w podwieszeniu stabilizujące i wzmacniające mięśnie oraz stawy, trening funkcjonalny i ćwiczenia korekcyjne. Celem nerwowo-mięśniowej aktywacji (Neurac) jest przywrócenie prawidłowych programów motorycznych, które jest możliwe tylko na drodze intensywnego pobudzenia układu nerwowego. Zastosowanie systemów Redcord ma na celu rozwiązania wspomagające leczenie objawów bólu mieśniowo-szkieletowego oraz dysfunkcji nerwowo-mieśniowych
System Redcord stworzony jest dla pacjentów z bólem mięsniowo-szkieletowym lub dysfunkcją nerwowo-mięśniową np. bóle i urazy barków, odcinka szyjnego kręgosłupa, pleców i inne ).
Terapia Neurac (Neuromuscular Activation) jest metodą terapii opracowaną na początku XXI wieku przez norweskich lekarzy i terapeutów . Wykonywana jest przy pomocy urządzenia Redcord. Metoda Neurac w swojej obecnej formie wywodzi się z wykorzystywanego w przeszłości Systemu Ćwiczeń w Podwieszeniu.
Terapię Neurac stosujemy w dysfunkcjach narządu ruchu, w którym dochodzi do zmniejszenia aktywności mięśni w wyniku bólu, urazu, przeciążenia czy braku aktywności ruchowej. Generuje ona korzystne zmiany w systemie kontroli nerwowo-mięśniowej, wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni, poprawę równowagi, koordynacji, stabilności oraz przywracanie prawidłowej funkcji ruchowej.
Większość dysfunkcji narządu ruchu jest wywołana poprzez zaburzenie działania mechanizmów, wpływających na pracę lokalnych i globalnych grup mięśniowych powodujące powstanie dysfunkcji zarówno w obrębie stawów obwodowych, jak i w rejonie połączeń ruchowych kręgosłupa. Może to prowadzić do upośledzenia funkcji ruchowej, a także do obniżenia siły mięśniowej oraz zaburzeń czynnościowych w obrębie układu nerwowego.
Aby układ nerwowy mógł przejść na prawidłowy program motoryczny wymagana jest eliminacja wszelkich dolegliwości bólowych, które są czynnikiem uniemożliwiającym taką zmianę. Można to uzyskać poprzez odciążenie, wprowadzenie elementów wspomagających oraz wibrację.
Metoda Neurac wykorzystuje zasady biomechaniczne takie jak:
maksymalne zwiększenie niestabilności podłoża;
wykonanie ruchu we wszystkich płaszczyznach;
stosowanie ćwiczeń w otwartych i zamkniętych łańcuchach biokinetycznych;
precyzyjne stopniowanie zadań funkcjonalnych;
bezbólowy przebieg terapii;

Cele leczenia systemem Neurac:
zmiany w systemie kontroli nerwowo – mięśniowej,
odbudowa wzorców ruchowych w środowisku wolnym od bólu,
przywracanie prawidłowej funkcji ruchowej,
wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni,
poprawa równowagi, koordynacji i stabilności.

Zalety systemów Redcord:
uniwersalność – pozwalająca na korzystanie z ćwiczeń w podwieszeniu niezależnie od wieku i umiejętności
widoczna poprawa wyników rehabilitacji w krótkim czasie
ćwiczenia wykonywane w podwieszeniu na urządzeniu Redcord są efektywnym i łatwym sposobem na poprawienie ogólnego stanu organizmu, wzmocnienia funkcjonalności konkretnych partii ciała
Więcej informacji na stronie: http://redcord.com.pl/neurac-1/

Zarezerwuj wizytę: tel.: 12 634-06-68, kom: 502-514-733
© Copyright 2023 Rehabilitacja Kraków | Realizacja MediaHealth
close form phone
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!